Laser E-Light 

Laser E-light to połączenie energii świetlnej z falą radiową. Dzięki temu uzyskujemy mocniejsze działanie IPL, które przez wzmocnienie FR działa głębiej i zapewnia lepszy efekt zabiegu. E-Light emituje wiązkę promieni świetlnych, które są rozproszone i mają zróżnicowaną długość, dzięki temu mogą docierać na różne głębokości skóry oraz działają wielokierunkowo. Technologia E-Light ma szerokie możliwości precyzyjnego dopasowania się do różnych typów skóry oraz różnych zmian chorobowych. Światło E-light pozwala na usuwanie przebarwień, fotoodmładzanie, terapię naczyniową i leczenie trądziku.USUWANIE PRZEBARWIEŃ

Pochłonięte przez melaninę światło E-light zamienia się w energię cieplną. Skutkiem procesu jest rozpad cząsteczek pigmentu, których pozostałości zostają usunięte przez fagocyty oraz na drodze odnowy komórkowej skóry. Mogą one zareagować na dwa różne sposoby. Przebarwienia niewielkie, nie odgraniczające się mocno od otaczającego naskórka zostaną rozbite i pochłonięte na drodze fagocytozy. Przebarwienia ciemne, wyraźne odgraniczone od otaczającego naskórka mogą wyłuszczyć się i spowodować pojawienie się strupka, który po zakończeniu procesu regeneracji zejdzie bez pozostawienia blizny i śladu.


TERAPIA NACZYNIOWA
W leczeniu zmian naczyniowych przy użyciu E-LIGHT endogenne ciepło powoduje rozkład barwnika i uszczelnienie naczynia. Dodatkowo dzięki zwiększonej syntezie włokiem kolagenowych i elastylowych poprawia się kondycja skóry. Staje się ona grubsza, bardziej zwarta, dzięki czemu naczynia krwionośne nie prześwitują, a rumień staje się mniej widoczny.

LECZENIE TRĄDZIKU
Światło E-light oddziałuje na metabolit bakterii Acne, odpowiedzialnych za powstawanie zmian trądzikowych. Metabolit ten: porfiryny pod wpływem ciepła, przyczynia się do powstania reaktywnych anionów tlenu. Beztlenowe bakterie Acne giną pod wpływem tych oksyanionów. W konsekwencji możemy zaobserwować wyciszenie istniejących i zmniejszenie powstawania nowych zmian. Światło E-LIGHT niszczy szybko namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku, objawy choroby przez usuwanie przyczyny trądziku, ale dodatkowo poprawiają kondycję i wygląd skóry. Oczywiście decyzja o wyborze terapii zależy od stopnia nasilenia zmian skórnych – przy rozległym i intensywnym trądziku dermatolog będzie zalecał terapię antybiotykową.

LIKWIDACJA RUMIENIA
Zabieg polecany dla osób cierpiących na zaburzenia pracy naczyń krwionośnych. Laser E-LIGHT usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchowne, zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądziku różowatego. Światło lasera dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Następnie wydzielane jest ciepło, pod wpływem którego drobne naczynia obkurczają się i zamykają.